Ratings

2015 WA JUNIOR SURFING TITLES

Rating Competitor Name 1 2 Event 3 Best 2 Results
U/18 JUNIOR BOYS M/RIVER TRIGG GERALDTON BEST 2 RESULTS
1 State Champ Jed Mattinson 2000* 1000 2000* 4000
< 2 Duke Nagtzaam - 2000* 1720* 3720
3 Josh Cattlin 1340* 1720* 1220 3060
< 4 Pascal Hutchinson 1720* 800 1220* 2940
< 5 Lachy Ross 1460* 1340* 800 2800
6 Moses Le Grice 1110* 1460* 1110 2570
7 Jack Thomas 1000 1110* 1460* 2570
8 Alex McGuffin 1220* 1220* 1110 2440
9 Cyrus Cox 1000 1000* 1340* 2340
10 Felix Leaver 1220* 1110* 1110 2330
11 Charlie Wise 1000* 1000* 1000 2000
12 Ace Van Peer 1110* 720 800* 1910
13 Jolan Bonnelli 720 1110* 800* 1910
14 Quinn Nation 800* 800* 720 1600
14 Kash Cook 800* 720 800* 1600
16 Jack Merson 800* 720* 1520
16 Max Leaver - 800* 720* 1520
16 Ethan Barry 720* - 800* 1520
19 Dion Brown 720* 720* 720 1440
20 Mitch Griffiths - 1220 1220
21 Kael Walsh 1110* - 1110
22 Rory Penkethman 800* - 800
22 Jake Williams 800* - 800
22 Blake McKinley 800* - 800
22 Fletcher Cremasco - 800* 800
22 Oskar Tothill - 800* 800
22 Fletcher Llanwarne - 800* 800
28 Kye Selby 720* - 720
28 Lachie Taylor 720* - 720
28 Luka Burke 720* - 720
U/18 JUNIOR GIRLS M/RIVER TRIGG GERALDTON BEST 2 RESULTS
1 State Champ Denver Young 2000* 1220 1720* 3720
< 2 Bailee Hastie 1720* 1220 2000* 3720
< 3 Mia McCarthy 1220* 2000* 1220 3220
< 4 Emi Campbell 1460* 1720* 1220 3180
5 Marnie Durant 1110 1460* 1460* 2920
6 Phoebe McGregor 1340* 1340* 1340 2680
7 Cassia Heagele 1110* 1110* - 2220
8 Annabelle Jones 1220* 900* 720 2120
9 Evie Dupuy 900* 1110* 720 2010
10 Lily Shepherd 900* 900* 900 1800
11 Sascha Roberts 720 900* 900* 1800
12 Rosie Mahoney 900* 900* - 1800
13 Denni Durant - 720* 900* 1520
14 Ella Massie 900* - - 900
U/16 CADET BOYS M/RIVER TRIGG GERALDTON BEST 2 RESULTS
1 State Champ Josh Cattlin 2000* 1720* 1720 3720
< 2 Cyrus Cox 1340 1340* 2000* 3340
< 3 Ben Gradisen 1220* 2000* 1220 3220
< 4 Jolan Bonnelli 1720* 1000 1340* 3060
5 Fletcher Llanwarne 1460* 1460* 720 2920
6 Ben Spence 1220 1220* 1460* 2680
7 Jack Haslau 1110 1220* 1220* 2440
8 Jaike Hastie 1110* 1110* 1110 2220
9 Max Leaver 1000 1110* 1110* 2220
10 Callum Jamieson 1110* 1000* 1000 2110
11 Cameron Johnstone 1000* 1000* - 2000
12 Josh Stanton 800* 1110* - 1910
13 Lachie Mitchell-D'Raine 800* 800* 800 1600
14 Flynn Brueker 720 800* 800* 1600
15 Archie Frazer 720 800* 800* 1600
16 Taj Hedley 800* 800* - 1600
17 Archie Le Grice - 800* 800* 1600
18 Sam Cawood - 720* 800* 1520
19 Izaac Black - - 1110* 1110
20 Luka Burke 1000* - 1000
21 Pierre Kelson 800* - 800
21 Jake Williams 800* - 800
21 Charlie Castleden - 800* 800
24 Jarrah Webb 720* - 720
24 Riley Maurich - 720* 720
24 Finn Payenberg - 720* 720
24 Jed Taylor - - 720* 720
U/16 CADET GIRLS M/RIVER TRIGG GERALDTON BEST 2 RESULTS
1 State Champ Jamaica Selby 2000* 1720 2000* 4000
< 2 April McPherson 1720* 1460 1720* 3440
3 Pemba Spargo 1220* 2000* 1110 3220
< 4 Evie Dupuy 1460* 1220 1460* 2920
5 Emma Cattlin 1340* 1220* 1220 2560
6 Sascha Roberts 1110* 1340* 900 2450
7 Annabelle Jones 1220* 1110 1220* 2440
8 Holly Minter 1110* 1110* 1110 2220
9 Lily Shepherd 720 720* 1340* 2060
10 Sophie Ingledew 900* 900* 900 1800
10 Courtney Nation 900* 900* 900 1800
12 India Willcox 900* 900* - 1800
12 Coral Durant - 900* 900* 1800
14 Oli Mitton 900* 720* - 1620
15 Denni Durant - 720* 720* 1440
16 Kyra Rutter - 720* - 720
16 Alice Field - - 720* 720
16 Alicia Galjaardt - - 720* 720
U/14 GROM BOYS M/RIVER TRIGG GERALDTON BEST 2 RESULTS
1 State Champ Finn Cox 2000* 2000* 2000 4000
< 2 Jed Gradisen 1460* 1720* 1460 3180
< 3 Ry Dempsey 1720* 1220* 1220 2940
4 Josh Stanton 1220* 1110 1720* 2940
5 Giam Nation 1340* 1220* 900 2560
6 Archie Frazer 1220* 1340* 900 2560
7 Jack Salom 1110* 1110* 900 2220
8 Jahnu Packer 1110* 900* - 2010
9 Reilley Smith 900* 900* 900 1800
10 Flynn Brueker 900* 720 900* 1800
11 Seth Van Haeften - 1460* - 1460
12 Dexter Payenberg - - 1340* 1340
13 Mac Carter - 1220* 1220
14 Jed Penkethman 1110* - - 1110
15 Campbell Forrest - 900* - 900
15 Ewan Maisey - 900* - 900
17 Henry Dobson - 720* - 720
U/14 GROM GIRLS M/RIVER TRIGG GERALDTON BEST 2 RESULTS
1 State Champ Pemba Spargo 1720 1720* 2000* 3720
< 2 Coral Durant 1220 2000* 1720* 3720
3 Emma Cattlin 2000* 1340 1460* 3460
4 Holly Minter 1460* 1460* 1340 2920
5 Lucinda Jones 1340* 1110 1220* 2560
6 Maddie Cawood 1220* 1110 1220* 2440
7 Alicia Gajjaardt - 1110* 1110* 2220
8 Caitlyn Bruce - 1220* - 1220
U/12 MICRO GROMS M/RIVER TRIGG GERALDTON BEST 2 RESULTS
1 State Champ Solomon Pogue-Englert 1720 2000* 2000* 4000
2 George Simpson 2000* 1220 1340* 3340
3 Dexter Payenberg 1220 1720* 1460* 3180
4 Jay Robinson 1460* 1460* - 2920
5 Daniel Bendetti 1340* 1340* - 2680
6 Brock Launders 1110* 1220* 1110 2330
7 Jake Hagan - - 1720* 1720
8 Gus Stubbs 1220* - - 1220
8 Alistair Williams - - 1220* 1220
8 Eli Lawson - - 1220* 1220
11 Maverick Wilson - 1110* - 1110
11 Noah Ammes - 1110* - 1110
11 Jack Mickle - 1110* - 1110
11 Jack Frazer - - 1110* 1110
11 Phoenix Wilson - 1100* - 1110